فروشگاه اینترنتی دیجی ست

سامانه سنجینه


سامانه سنجینه روز گذشته طی یک مراسم رسمی آغاز به کار کرد. در مراسم آغاز به کار رسمی این سامانه، علاوه‌بر مدیران آیکان، مدیران ارشد وزارت ارتباطات، ایرانسل و همراه‌ اول نیز حضور داشتند.

سامانه سنجینه روز گذشته طی یک مراسم رسمی آغاز به کار کرد. در مراسم آغازبه کار رسمی این سامانه، علاوه‌بر مدیران آیکان، مدیران ارشد وزارت ارتباطات،ایرانسل و همراه‌ اول نیز حضور داشتند.

اپلیکیشن سنجینه پلتفرم جامعی است که با استفاده از آن می‌توان رتبه و کارنامه‌ی اعتباری افراد حقیقی و حقوقی را براساس فاکتور‌هایی نظیر تسهیلات استفاده، بازپرداخت اقساط و تعهدات گمرکی و مالیاتی به دست آورد. نمره‌ی اعتباریارائه‌شده توسط این سامانه مبتنی بر اطلاعات بیش از ۹۰ میلیون تسهیلات اعطایی سیستم بانکی است که بیش از ۳۲میلیون فرد حقیق و حقوقی را شامل می‌شود.

سنجینه درواقع یک کانال ارتباطی برای دسترسی مردم به اطلاعاتی است که تا پیش از این استفاده از آن در اختیار بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری بود. استفاده از این سامانه علاوه‌بر ایجاد امکانی برای تشخیص عملکرد افراد در حوزه‌ی اعتباری درمعاملات و عقد قراردادها، بستری را برای کنترل نمره‌ی اعتباری برای هر فرد فراهم آورده است، به‌طوری‌که هر شخص حقیقی یا حقوقی با استفاده از این سامانه قادر است تا نمره‌ی اعتباری خود را کنترل کند.

سنجینه اطلاعات استعلام‌شده از سوی کاربران را از سامانه‌ی ملی اعتبارسنجی که متعلق به شرکت مشاوره‌ی رتبه‌بندی ایران است، دریافت می‌کند. به بیان بهتر، سنجینه هیچ اطلاعاتی را از کاربران دریافت و ذخیره نمی‌کند، بلکه کانالی برای انتقال اطلاعات تأییدشده از سوی بانک مرکزی به سوی کاربران است. نمره‌یاعتباری کاربران حاصل عملکرد ۵تا ۷ ساله‌ی هر شخص در حوزه‌ی اعتباری است. ضمنا باید به این نکته اشاره کرد که عملکرد اعتباری کاربران در این سامانه حداکثر در بازه‌ی ۹ساله‌ی گذشته قابل استفاده است، یعنی سنجینه تنها قادر است تا نمره‌ی اعتباری رامبتنی بر اطلاعات بانکی و اعتباری اشخص از سال ۱۳۸۸ به این سو آماده کند.

سنجینه برای اعتبارسنجی کاربران و جلوگیری از سوءاستفاده، از سیستم شاهکار که توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی توسعه یافته، استفاده می‌کند.در سنجینه پس از آنکه کاربر درخواست خود را برای این سامانه ارسال کرد، اعتبارسنجی در مرحله‌ی دوم با استفاده از شاهکار انجام می‌شود. ضمنا شخص حقیقی یا حقوقی موردبررسی نیز ازطریق پیامک از انجام فرایند جست‌وجو توسط سایرین آگاه می‌شود و می‌توانداجازه‌ی ارائه‌ی اطلاعات را درکنار نحوه ارائه‌ی اطلاعات در اختیار سنجینه قراردهد. برای مثال کاربر مورد بررسی می‌تواند ارائه‌ی جزییات اعتباری از قبیل کارنامه‌ی تفصیلی یا نمره‌ی اعتباری را مشخص کند.

سامانه‌ی سنجینه سرویس‌دهی خود را ازطریق وب‌سایت، اپلیکشن، پیامکو همچنین کد دستوری USSD ارائه می‌کند.با استفاده از سامانه سنجینه می‌توان در سه سطح نمره‌ی اعتباری کاربران را دریافتکرد؛ به‌طوری‌که کاربران می‌توانند رتبه‌ی اعتباری، خلاصه کارنامه‌ی اعتباری وکارنامه‌ی اعتباری تفصیلی را دریافت کنند.

در حال حاضر هزینه اشتراک این خدمات به‌صورت روزانه ۴۰۰ تومان است که بعد از گذشت یک ماه امکان یک‌بار درخواست کارنامه برای شما فراهم می‎شود.در صورت نیاز به دریافت موردی کارنامه نیز، هزینه هربار استعلام ۱۲ هزار تومان تعیین شده است.سامانه سنجینه با هدف تسهیل استفاده از خدمات و تنوع روش‏‌های پرداخت، امکان پرداخت بر بستر اپراتور را هم فراهم کرده است تا دسترسی به کارنامه اعتباری شما درهر زمان و مکانی راحت‌‏تر شود.

 

 ارسال کننده : دی جی ست
تعداد بازدید : 699
تاریخ انتشار : 1397/12/05
منبع :
مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
درصورت آنلاین نبودن پشتیبان میتوانید از طریق اکانت تلگرام mmoslemi1100 @ یا شما تلفن 09399292626 ارتباط بر قرار کنید