فروشگاه اینترنتی دیجی ست

کسب یک پنجم سهمیه آسیا و اقیانوسیه در مسابقات منطقه ای موت کورت فضایی


کسب یک پنجم سهمیه آسیا و اقیانوسیه در مسابقات منطقه ای موت کورت فضایی

رئیس سازمان فضایی ایران از کسب یک پنجم سهمیه آسیا و اقیانوسیه در مسابقات منطقه ای موت کورت فضایی (دادگاه نمایشی حقوق فضا) با هدف تاثیرگذاری در تصویب قوانین بین المللی حوزه فضایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مرتضی براری در اینستاگرام نوشت: دیروز رقابت دور ملی مسابقات موت کورت حقوق فضا (دادگاه بین المللی شبیه سازی حقوق فضایی) با حضور ۶تیم برتر برگزار شد و این رقابت با حضور جوانان با انگیزه، شور و هیجانی قابل توجه داشت و داوران بین المللی این رقابت را به تحسین واداشت.

وی با بیان اینکه روز گذشته جوانانمان در مقابل این داوران خوش درخشیدند و با اختلاف صدم امتیاز، رتبه‌هاتقسیم شد، افزود: اما خبر خوش این بود که پس از رایزنی‌های بسیار و طبق آخرین مکاتبات با برگزارکنندگان دور منطقه‌ای مسابقات موت کورت به نمایندگی از IISL ، سهمیه کشورمان برای مسابقات دور آسیا واقیانوسیه از یک تیم به چهار تیم افزایش پیدا کرد. این یعنی یک پنجم سهمیه آسیا واقیانوسیه را کسب کرده‌ایم و این نویدی برای آینده روشن حقوق فضای کشورمان است.

رئیس سازمان فضایی ایران هدفسازمان فضایی را فراهم کردن بستر مناسب برای رشد و شکوفایی هرچه بیشتر جوانان خلاق و متخصص عنوان کرد و گفت: می‌توانیم با حضور و فعالیت مؤثر در مجامع بین المللی و تأثیرگذاری در تصویب قوانین بین المللی حوزه فضایی، زمینه ساز اعتلای میهن اسلامی باشیم.

به گزارش مهر، دور ملی دادگاه نمایشی فضایی (موت کورت) درایران با حضور ۶تیم و ۳ داور بین المللی روز گذشته برگزار شد و سازمان فضایی ایران برای حضور این تیم‌ها در بخش منطقه‌ایاین مسابقات با برگزار کنندگان دور منطقه‌ای مسابقات موت کورت به نمایندگی از (IISL)، رایزنی کرد


 


ارسال کننده : دی جی ست
تعداد بازدید : 587
تاریخ انتشار : 1397/12/20
منبع : خبر گذاری مهر
مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
درصورت آنلاین نبودن پشتیبان میتوانید از طریق اکانت تلگرام mmoslemi1100 @ یا شما تلفن 09399292626 ارتباط بر قرار کنید