فروشگاه اینترنتی دیجی ست

پرسش های متداول

   
 
چگونه می توانم مطمئن باشم که پس از خرید اینترنتی از دیجی ست، کالا به دست من می‌رسد؟
 
  با توجه به داشتن تیم مجرب و متخصص هلدینگ سماء سیستم تکنولوژِی در تجارت الکترونیکی، وپشتیبانی از سایت خود تحت عنوان فروشگاه اینترنتی دیجی ست ودارا بودن نماد اعتماد الکترونیکی و ساماندهی به این کسب و کار رسمیت و اعتبار می‏‌بخشد. نماد اعتماد الکترونیکی توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وزارت صنعت، معدن و تجارت پس از بررسی فروشگاه اینترنتی و تطابق نحوه عملکرد آن با قوانین، اعطا می‏‌شود و کسب و کار اینترنتی دارای نماد به صورت مداوم تحت بررسی این سازمان قرار دارد ونماد ساماندهی که اطلاعات آنرا از سایت http://www.samandehi.ir/default2.aspx می توانید جویا باشید.
 
آیا برای خرید، حتماً باید در سایت دیجی ست عضو باشم؟
 
  خیر. پس از اضافه کردن به سبد کالا می توانید در پایان مشخصات حود را وارد کنیدو خرید شما ثبت می شود و به صورت اتو ماتیک در سایت دیجی ست عضو می شود
 
آیا در تمام ساعات شبانه روز می‌توانم سفارش خود را ثبت کنم؟
 
  بله، شما در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته می‌‏توانید سفارش خود را ثبت کنید.
 
از وضعیت سفارشی که ثبت کرده‏‌ام، چگونه می‌‏توانم مطلع شوم؟
 
  پس از ثبت سفارش تیم خدمات مشتریان دیجی ست در کمترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند تا تمام اطلاعات و سفارش با شما چک شود. اگر بعد از ثبت مدت زمان طولانی تیم خدمات مشتریاندیجی ست تماس نگرفتند لطفاً با شمارهای (07132320191)(07132321207) (09399292626)و یا آدرس ایمیلinfo@digisst.com تماس بگیرید .
 
می‌‏توانم سفارشم را ابطال کنم یا تغییر بدهم؟
 
  در هر زمانی پس از ثبت سفارش لطفاً با تیم خدمات مشتریان با شمارهای 07132321207 و07132320191 و شماره موبایل 09399292626تماس بگیرید و سفارش خود را تغییر دهید. در مورد لغو سفارش نیز در هر زمان تا قبل از ارسال امکان پذیر است.
 
بعد از ثبت سفارش، برای اطمینان از پردازش آن حتما باید با دیجی ست تماس بگیرم؟
 
  خیر، پس از انجام مراحل خرید و ثبت سفارش، پردازش سفارش شما به صورت خودکار از طریق ایمیل اطلاع‏ رسانی خواهد شد و در صورتی که نیاز باشد کارشناسان فروش هلدینگ سماءسیستم تکنولوژی که پشتیبانی سایت خود دیجی ست را بعهده دارند با شما تماس حاصل می نمایند.
 
آیامی توانم کالایی که درحال حاضر درسایت موجود نیست را پیش خرید کنم؟
 
  تیم دیجی ست تمام تلاش خود را می کند تا تمام محصولات در سایت به روز و موجود باشند. ولی متأسفانه امکان پیش خرید کالا درحال حاضر وجود ندارد.
 
آیامی توانم کالایی که درحال حاضر درسایت موجود نیست راسفارش دهیم ؟
 
  تیم دیجی ست تمام تلاش خود را می کند تا تمام محصولات در سایت به روز و موجود باشند. ولی در صورت نبودن کالای مورد نظر می توانید با شمارهای 09399292626با تلگرام در ارتباط باشید.
 
آیا می توانیم در سایت کالایی را رزرو کنیم؟
 
  خیر، متأسفانه وقتی کالایی ناموجود باشد، چون تضمینی برای موجود شدن مجدد آن در آینده وجود ندارد ما نیز نمی توانیم کالایی که در سایت ناموجود است را برای شما رزرو کنیم.
 
چطور از موجود بودن یک برند یا کالای خاص مطلع شوم؟
 
  می توانید با جستجو در صفحه اصلی دیجی ست برند یا نام کالای مورد نظر خود را جستجو کنید و یا با تیم خدمات مشتریان دیجی ست 07132321207 و 07132320191 تماس گرفته و یا درخواست خود را به آدرس info@digisst.com و یا با آی دی تلگرام @mmoslemi1100 ارسال نمایید.
 
12
مشاوره آنلاین
مشاوره آنلاین
درصورت آنلاین نبودن پشتیبان میتوانید از طریق اکانت تلگرام mmoslemi1100 @ یا شما تلفن 09399292626 ارتباط بر قرار کنید